club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

XOD Class

Easter Series (High Points Scoring) 2019

Series Results

Rank: 1 Sail#: 80
Boat: Lass (W)
Entrants: Ian Andrew, Richard & Mille Bullock, Jeremy Lear, John Tremlett
Gross Pts: 44 Net Pts: 44
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 50
Boat: Xcitation (W)
Entrants: Roger Yeoman, Mike Moss, Rob Tyrwhitt- Drake
Gross Pts: 38 Net Pts: 37
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 51
Boat: Athena (W)
Entrants: David McGregor, Renee McGregor, Beverly Coghlan
Gross Pts: 29 Net Pts: 29
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 172
Boat: Lizz Whizz
Entrants: David Maclean, Ras Turner
Gross Pts: 20 Net Pts: 20
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 26
Boat: Catherine (W)
Entrants: Colin McKinnon, Neil Hart, Chris Froy
Gross Pts: 16 Net Pts: 16
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 100
Boat: Mary Tudor (S)
Entrants: Ollie Boughton, Michaela Maddison
Gross Pts: 15 Net Pts: 15
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 184
Boat: Quixotic (P)
Entrants: Jerrold Alexander, David Brittain, Steve Dover
Gross Pts: 15 Net Pts: 15
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 152
Boat: Beaver (S)
Entrants: William, Penny, Chris, Clare, Nick, Mike
Gross Pts: 14 Net Pts: 14
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 186
Boat: Phoenix (W)
Entrants: Alastair Shaw
Gross Pts: 12 Net Pts: 12
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 82
Boat: Magic Dragon (W)
Entrants: David Oddie, Andy Oddie
Gross Pts: 10 Net Pts: 10
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 55
Boat: Falconet (S)
Entrants: Alan Perry, Ron Parker, Pete Lawrence, Pete Robson
Gross Pts: 10 Net Pts: 10
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 83
Boat: Sea Mist
Helm: Phil Chowienczyk
Crew: Liz Chowienczyk
Gross Pts: 10 Net Pts: 10
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 101
Boat: Thora (S)
Entrants: Ted Roose, Bill Barnes, David Priscott
Gross Pts: 10 Net Pts: 10
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 158
Boat: Terrapin (S)
Entrants: Roy Griggs
Gross Pts: 10 Net Pts: 10
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 151
Boat: Xanadu (P)
Entrants: Jasper Bardon, Tony Monks, Peter Spall, Malcolm Ogilvy
Gross Pts: 10 Net Pts: 10
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 192
Boat: Felix (P)
Entrants: Tony Probert
Gross Pts: 9 Net Pts: 9
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 132
Boat: Harmony (P)
Entrants: John & Linda Tattersall
Gross Pts: 7 Net Pts: 7
Race Results:
Rank: 18 Sail#: 188
Boat: Princess Jalina (W)
Entrants: David Palmer
Gross Pts: 4 Net Pts: 4
Race Results:
Rank: 19 Sail#: 130
Boat: Ilex (W)
Entrants: Chris Darling
Gross Pts: 3 Net Pts: 3
Race Results:
Rank: 20 Sail#: 160
Boat: Merlin
Entrants: Susie Alexander, Tina Scott, Felicity Smith
Gross Pts: 2 Net Pts: 2
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 RACE 1 19-Apr-2019 09:43:00
R2 RACE 2 19-Apr-2019 15:20:22
R3 RACE 1 20-Apr-2019 11:41:59
R4 RACE 2 20-Apr-2019 16:03:40
R5 RACE 1 21-Apr-2019 09:50:00
R6 RACE CREATED 22 APR 2019 13:33 22-Apr-2019 12:33:52
R7 22 APR 2019 RACE 2 22-Apr-2019 12:45:52

back