club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

Swallow Class

Norman Moore Trophy (NM) 2019

Series Results

Rank: 1 Sail#: 95
Boat: Osprey
Entrants: James Hartley, Jeremy Sibthorp, Rob Sutherland
Gross Pts: 10 Net Pts: 7
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 03
Boat: Skua
Entrants: Harry Roome, Prue Roome, Charles Roome
Gross Pts: 10 Net Pts: 7
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 93
Boat: Gwaihir
Entrants: Mike Wigmore, Mark Struckett, Charles Hyatt
Gross Pts: 30 Net Pts: 17
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 70
Boat: Curlew
Entrants: Simon Slater, James Baron, Tim Boswijk
Gross Pts: 33 Net Pts: 22
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 74
Boat: Archon
Entrants: Malcolm Green, Chris Creak
Gross Pts: 37 Net Pts: 26
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 67
Boat: Solitude
Entrants: Anthony Lunch, Andrew Reid, Adam Levitt
Gross Pts: 41 Net Pts: 26
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 92
Boat: Cockersoottie
Entrants: Charles Prescot, Alistair Impey
Gross Pts: 34 Net Pts: 26
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 87
Boat: Echo
Entrants: Simon Miller, George Miller, Charles Hindson
Gross Pts: 43 Net Pts: 31
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 86
Boat: Migrant
Entrants: Charles Fisher, Chris Fox, Nigel Glennie, James Leaver, Richard Thompson
Gross Pts: 52 Net Pts: 34
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 07
Boat: Swift
Entrants: Jon Perry, Peter Brasier, John Tremlett
Gross Pts: 53 Net Pts: 35
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 91
Boat: Spectre
Entrants: Adrian Fisk, Roger Heath, Mike Jefferies, Piers Shepherd
Gross Pts: 50 Net Pts: 37
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 80
Boat: Blue Tit
Entrants: Tom Clarence-Smith, Andrew Dunlop, Paul Giles
Gross Pts: 63 Net Pts: 45
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 89
Boat: Svala
Entrants: Nigel Masding, Hugo Fisher, Richard House
Gross Pts: 66 Net Pts: 48
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 82
Boat: Marengo
Entrants: Carolyn Brigg, Rufus Warner, Sue Hamlyn, Philip Pascall
Gross Pts: 65 Net Pts: 51
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 94
Boat: Merlin
Entrants: J Kinross.
Gross Pts: 71 Net Pts: 53
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 90
Boat: Ka Nyenga
Entrants: M Robinson, M Lindsay, A Christie, G Marsden, C Murphy, N Sandberg
Gross Pts: 72 Net Pts: 54
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 88
Boat: Darter
Entrants: Tony Glover
Gross Pts: 72 Net Pts: 54
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 RACE 1 25-May-2019 09:30:00
R2 RACE 1 25-May-2019 12:10:00
R3 RACE 2 25-May-2019 15:58:46
R4 RACE CREATED 26 MAY 2019 13:10 26-May-2019 09:30:00
R5 RACE 1 26-May-2019 13:10:00

back