club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

Swallow Class

Whim Prize 2018

Series Results

Rank: 1 Sail#: 74
Boat: Archon
Entrants: Malcolm Green, Elizabeth Pattison, Chris Creak
Gross Pts: 62 Net Pts: 20
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 82
Boat: Marengo
Entrants: Carolyn Brigg, Charles Fisher, Nick Boyd
Gross Pts: 71 Net Pts: 29
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 67
Boat: Solitude
Entrants: Anthony Lunch, Andrew Reid, Adam Levitt
Gross Pts: 95 Net Pts: 53
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 79
Boat: Stealth
Entrants: A Fisk, P Shepherd, M Harris, R Heath.
Gross Pts: 96 Net Pts: 54
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 70
Boat: Curlew
Entrants: Simon Slater, Peter Baron, Tim Boswijk
Gross Pts: 106 Net Pts: 64
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 76
Boat: Harlequin
Entrants: Mark Walker, James Govan, Peter McGleughlin
Gross Pts: 106 Net Pts: 64
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 93
Boat: Gwaihir
Entrants: Mike Wigmore, Mark Struckett, Charles Hyatt / Keith Bliss
Gross Pts: 107 Net Pts: 65
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 95
Boat: Osprey
Entrants: James Hartley, Jeremy Sibthorp, Peter Bentley / Ian Tillet
Gross Pts: 107 Net Pts: 65
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 87
Boat: Echo
Entrants: George Miller, Simon Miller, James Cunnison
Gross Pts: 112 Net Pts: 70
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 66
Boat: Buccanneer
Entrants: Mike Bond, Simon Hamlyn, Marcus Irwin-Brown / Mike Burnford
Gross Pts: 113 Net Pts: 71
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 80
Boat: Blue Tit
Entrants: Tom Clarence-Smith, Andrew Dunlop, Paul Giles
Gross Pts: 114 Net Pts: 72
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 60
Boat: Whimbrel
Entrants: P Snell, J Webber, M Cover
Gross Pts: 117 Net Pts: 75
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 88
Boat: Darter
Entrants: Tony Glover, Mike Lindsay, Gayle Palmer
Gross Pts: 119 Net Pts: 77
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 03
Boat: Skua
Entrants: Harry Roome, Prue Roome, Charles Roome
Gross Pts: 127 Net Pts: 85
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 81
Boat: Goosander
Entrants: N Upton, W Knight, M Upton, T Taylor, S Bell,
Gross Pts: 130 Net Pts: 88
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 72
Gross Pts: 131 Net Pts: 89
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 89
Boat: Svala
Entrants: Nigel Masding, Hugo Fisher, Richard House
Gross Pts: 132 Net Pts: 90
Race Results:
Rank: 18 Sail#: 83
Boat: Kansu
Entrants: J Birkett.
Gross Pts: 134 Net Pts: 92
Race Results:
Rank: 19 Sail#: 73
Boat: Kingfisher
Entrants: G Barnes.
Gross Pts: 137 Net Pts: 95
Race Results:
Rank: 20 Sail#: 90
Boat: Ka Nyenga
Entrants: M Robinson, M Trice, T Steer.
Gross Pts: 139 Net Pts: 97
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 SWALLOW RACE 1 21-Jul-2018 09:40:00
R2 SWALLOW RACE 2 21-Jul-2018 10:40:00
R3 SWALLOW RACE 1 19-Aug-2018 09:30:20
R4 SWALLOW RACE 2 25-Aug-2018 13:10:12
R5 SWALLOW RACE 1 26-Aug-2018 09:31:41
R6 SWALLOW 27-Aug-2018 09:30:00
R7 SWALLOW RACE 1 01-Sep-2018 09:30:26

back