club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

XOD Class

Benson Platter 2017

Series Results

Rank: 1 Sail#: 80
Boat: Lass (W)
Sailors: Ian Andrew, Richard & Mille Bullock, Jeremy Lear, John Tremlett
Gross Pts: 10 Net Pts: 8
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 50
Boat: Xcitation (W)
Sailors: Roger Yeoman, Mike Moss
Gross Pts: 37 Net Pts: 13
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 91
Boat: Astralita (W)
Sailors: Michael Martell, Fraser Graham, Tim Copsey
Gross Pts: 18 Net Pts: 13
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 51
Boat: Athena (S)
Sailors: David McGregor, Renee McGregor, Beverly Coghlan
Gross Pts: 29 Net Pts: 18
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 175
Boat: Gin
Gross Pts: 35 Net Pts: 21
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 26
Boat: Catherine (W)
Sailors: Colin McKinnon, Neil Hart
Gross Pts: 42 Net Pts: 23
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 64
Boat: Lightwood
Sailors: Michael O'Donnell
Gross Pts: 38 Net Pts: 25
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 55
Boat: Falconet (S)
Sailors: Alan Perry, Ron Parker, Jim Dunn, Peter Lawrence
Gross Pts: 42 Net Pts: 30
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 174
Boat: Foxglove
Sailors: Alastair & Jackie Ashford
Gross Pts: 47 Net Pts: 33
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 182
Boat: Sweet X (W)
Sailors: Mark Palmer
Gross Pts: 52 Net Pts: 35
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 173
Boat: Tonic
Gross Pts: 60 Net Pts: 38
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 158
Boat: Terrapin (S)
Sailors: Roy Griggs, Mike Scott, Robin Wootton
Gross Pts: 58 Net Pts: 44
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 73
Boat: Zephyr (S)
Sailors: Peter Taylor
Gross Pts: 60 Net Pts: 44
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 101
Boat: Thora (S)
Sailors: Ted Roose, Bill Barnes, David Priscott
Gross Pts: 74 Net Pts: 49
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 152
Boat: Beaver (P)
Sailors: William, Penny, Chris, Clare, Nick, Mike
Gross Pts: 68 Net Pts: 50
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 65
Boat: Veronique (S)
Sailors: Michael McNish, Andrew Lennox
Gross Pts: 84 Net Pts: 57
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 116
Boat: Thalia (P)
Sailors: Phil & Liz Chowienczyk
Gross Pts: 79 Net Pts: 61
Race Results:
Rank: 18 Sail#: 189
Boat: Onyx
Sailors: Tim Cath, Niki Cath, Steve Roose
Gross Pts: 84 Net Pts: 65
Race Results:
Rank: 19 Sail#: 132
Boat: Harmony (P)
Sailors: John & Linda Tattersall
Gross Pts: 90 Net Pts: 68
Race Results:
Rank: 20 Sail#: 151
Boat: Xanadu (P)
Sailors: Jasper Bardon, Tony Monks
Gross Pts: 100 Net Pts: 76
Race Results:
Rank: 21 Sail#: 184
Boat: Quixotic (P)
Sailors: Jerrold Alexander, David Brittain, Steve Dover
Gross Pts: 99 Net Pts: 78
Race Results:
Rank: 22 Sail#: 186
Boat: Phoenix (W)
Sailors: Chris Darling, Chris Froy, Alastair Shaw, Andrew Shaw
Gross Pts: 114 Net Pts: 87
Race Results:
Rank: 23 Sail#: 134
Boat: Whisper (P)
Sailors: Gerald Cheyne, Robert Morgan
Gross Pts: 115 Net Pts: 88
Race Results:
Rank: 24 Sail#: 82
Boat: Magic Dragon (S)
Sailors: David Oddie, Andy Oddie
Gross Pts: 119 Net Pts: 92
Race Results:
Rank: 25 Sail#: 192
Boat: Felix (P)
Sailors: Tony Probert
Gross Pts: 119 Net Pts: 92
Race Results:
Rank: 26 Sail#: 154
Boat: Drover (P)
Sailors: Ashley Hatton, Gary Hogg, John Mills
Gross Pts: 120 Net Pts: 93
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 XOD RACE 1 12-Jun-2017 12:30:00
R2 XOD RACE 2 13-Jun-2017 13:00:00
R3 XOD RACE 3 14-Jun-2017 13:40:00
R4 XOD RACE 4 15-Jun-2017 14:30:00
R5 XOD RACE 5 16-Jun-2017 15:10:00

back